W dniach 20-21.02.2024r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w szkolnym etapie
Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom” , którego celem jest popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej.
Turniej odbywa się w dwóch kategoriach wiekowych : grupa młodsza klasy I-IV i grupa starsza klasy V-VIII. Wzięło w nim udział 30 uczniów – 11 w grupie młodszej i 19 w grupie starszej.
Zadaniem uczestników było rozwiązanie testu wiedzy pożarniczej, który do łatwych nie należał . Nasi uczniowie wykazali się dużą wiedzą i świetnie poradzili sobie z odpowiedziami na pytania testu. Eliminacje szkolne przeprowadziła Teresa Gołek.
Do etapu gminnego w grupie młodszej kl. I -IV zakwalifikowali się :
Jan Wysowski kl.2
Jan Dziergas kl.4
Wiktor Grzech kl.2
Lidia Szuszkiewicz kl.3
Franciszek Trembowski kl.3
Natomiast grupę starszą kl. V-VIII na etapie gminnym reprezentować będą:
Alan Wolny kl.8
Jakub Klimek kl.7
Maciej Klecki kl.8
Maciej Kaczkowski kl.8
Milena Dubiel kl.7
Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursu, a laureatom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w kolejnym etapie .
DUMNI Z NASZYCH!!!
W piątek 23 lutego na zamku w Mosznej odbyła się uroczysta gala podsumowująca 56. edycję plebiscytu sportowego Nowej Trybuny Opolskiej. Dzięki sukcesom naszych uczennic, a także dzięki Waszym głosom oddanym w plebiscycie mogliśmy uczestniczyć w tym niezwykłym wydarzeniu. Nagrodę w kategorii DRUŻYNA ROKU – ETAP WOJEWÓDZKI, w imieniu całej drużyny, odebrała nasza absolwentka Małgosia Mika. Natomiast w imieniu trenera Pana Mirosława Tulika nagrodę odebrała Pani Dyrektor Małgorzata Kudlińska -Hirczyn. Wierzymy, że przed nami jeszcze wiele podobnych emocji dzięki zaangażowaniu pracy Pana Mirka oraz naszych uczniów.
Z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego, który przypada na dzień 21 lutego, w naszej szkole zorganizowano Szkolny Konkurs Recytatorski Poezji Wisławy Szymborskiej. Konkurs skierowany był do uczniów z klas IV-VIII i przebiegał w dwóch kategoriach wiekowych: klasy IV-V oraz klasy VI-VIII. Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań poetyckich dzieci, uwrażliwianie na piękno poezji i mowy ojczystej, rozwijanie zdolności artystycznych oraz wyszukiwanie młodych talentów. W trakcie konkursu piękne recytacje młodych artystów przeplatane były informacjami na temat życia i twórczości Wisławy Szymborskiej. Uczniowie dowiedzieli się wielu ciekawostek o tej wybitnej Noblistce oraz wspólnie zaśpiewali utwór ,,Nic dwa razy się nie zdarza”. Recytatorzy byli oceniani przez jury w składzie: Pani Dyrektor Małgorzata Kudlińska – Hirczyn, Pani Wicedyrektor Anna Krzesińska, Pani Izabela Bulanda oraz Pan Jan Jędrychowski. Publiczność nagradzała gromkimi brawami młodych artystów, którzy z wielkim zaangażowaniem i talentem recytowali wiersze poetki. W kategorii klas IV-V w konkursie zwyciężyli: I miejsce: Hanna Osińska – kl. IV II miejsce: Semen Nikonenko – kl. V III miejsce: Jagoda Snochowska – kl. IV W kategorii klas VI-VIII-zwyciężyli: I miejsce: Aleksandra Stasica – kl. VII II miejsce: Olivia Czarnecka – kl. VI III miejsce: Oliwia Janik – kl. VII Wszyscy uczniowie biorący udział w konkursie otrzymali pamiątkowe dyplomy, a zwycięzcy nagrody książkowe. Pomysłodawcą i organizatorką konkursu była Pani Monika Sadowska. Jest nam niezmiernie miło, że tak wielu uczniów w naszej szkole jest wrażliwych na piękno poezji i chętnie bierze udział w konkursach. Już teraz serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w kolejnym, tym razem w Konkursie Pięknego Pisania o Pióro Pani Dyrektor, który odbędzie się niebawem, również w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego.
Wczoraj tj. w środę 21 lutego odbyło się wyjątkowe spotkanie. Swoją wiedzą z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej podzielili się z nami absolwenci oraz obecni uczniowie szkoły. To, co łączy piątkę naszych prelegentów, to fakt, że wszyscy są druhami Ochotniczej Straży Pożarnej w Sidzinie. Była prezentacja, była pogadanka, ale co najważniejsze były działania praktyczne. Wszyscy uczniowie uważnie słuchali, a chętni mieli sposobność przećwiczyć różne techniki ratowania życia. Spotkanie odbyło się dzięki pomysłowi i zaangażowaniu Pani Marty Dziergas w to, która dba o to, aby uczeń wiedział, jak należy się zachować w sytuacji zagrożenia zdrowia lub życia. Dziękujemy wszystkim razem i każdemu z osobna, a więc Pani Marcie Dziergas, Pani Julii Guła, Łukaszowi Kumorkowi, Maksymilianowi Dziergasowi, Alanowi Wolnemu i Karolowi Wolnemu. Czekamy na kolejne spotkania.
Dzięki nagłośnieniu sprzętem z programu Laboratoria Przyszłości wszyscy słuchacze doskonale słyszeli naszych gości.