W dniu 20 marca 2025r. W naszej szkole odbyły się zajęcia z Panem Markiem Wyka – instruktorem Taekwondo.
W każdej klasie trener przeprowadził prelekcje oraz ćwiczenia z elementami taekwondo. Zajęcia pod okiem Pana Marka sprawiły wszystkim uczniom wiele radości .
Dziękujemy i zapraszamy ponownie.
Z wielką radością informujemy, że dwoje naszych uczniów osiągnęło ogromny sukces w wojewódzkim etapie ogólnopolskiego konkursu informatycznego #DigitalWizards i awansowało do wielkiego finału!
✅ Milena Kotela (klasa 8) – zwyciężczyni w kategorii dziewczyny z miejscowości poniżej 10 tys. mieszkańców
✅ Jakub Klimek (klasa 8) – zwycięzca w kategorii chłopcy z miejscowości poniżej 10 tys. mieszkańców
Teraz oboje zmierzą się z najlepszymi w kraju podczas wielkiego finału w Warszawie, który odbędzie się 30 maja 2025 r.. W finale weźmie udział 64 najlepszych uczestników z drugiego etapu.
#DigitalWizards to prestiżowy konkurs dla uczniów klas VI-VIII szkół podstawowych z całej Polski, którzy pasjonują się informatyką i nowoczesnymi technologiami. Sprawdza i rozwija wiedzę z zakresu AI, cyberbezpieczeństwa, marketingu cyfrowego oraz higieny cyfrowej.
Serdeczne gratulacje dla Mileny i Jakuba oraz podziękowania dla pani Magdaleny Musiał, która przygotowywała uczniów do konkursu.
Trzymamy kciuki za naszych finalistów! Powodzenia!
Dzisiaj, tj. 28 marca 2025 r. uczennice naszej szkoły wzięły udział w Pierwszym Gminnym Konkursie Literowania „SpellingBee”, który odbył się w szkole w Skoroszycach. Podium było dosłownie „o jeden punkt”, niemniej jednak wszystkie zawodniczki osiągnęły bardzo dobre wyniki i zaprezentowały się na bardzo wysokim poziomie. Gratulujemy Jagodzie Snochowskiej oraz Hani Osińskiej z klasy V, oraz Marysi Spiżak i Antosi Biela z klasy IV. Dziękujemy również Paniom Katarzynie Lenartowicz i Gabrieli Latała za zaproszenie nas do konkursu i budującą współpracę. Dziękujemy Pani Barbarze Dybczak Wójtowi Gminy Skoroszyce oraz Pani Danucie Trzaskawskiej Kierownikowi GZEASiP Gminy Skoroszyce za objęcie konkursu patronatem, oraz ufundowanie nagród. See you next year!
21 marca obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Zespołu Downa. Data nie została wybrana przypadkowo. Nawiązywać ma do dodatkowego chromosomu w 21. parze chromosomów wśród osób cierpiących na tę dolegliwość. Samo święto zostało zapoczątkowane przez Europejskie Stowarzyszenie Zespołu Downa w 2005 roku. Kilka lat później (w 2012 roku) patronat nad nim objęła Organizacja Narodów Zjednoczonych. Ideą tego święta jest zwrócenie uwagi społeczeństwa na osoby z zespołem Downa i ich potrzeby, zwiększenie świadomości o chorobie oraz promowanie praw tych osób do pełnego uczestniczenia w życiu społecznym. Tego dnia zwanego również Dniem Kolorowej Skarpetki uczniowie założyli do szkoły dwie różne, niepasujące do siebie pary skarpetek. Uczniowie naszej szkoły dowiedzieli się, że osoby te wyglądają nieco inaczej, że mogą mieć różne problemy zdrowotne, trudniej im się uczyć czy biegać. Młodsze dzieci wykonywały prace plastyczne –kolorowały papierowe skarpetki. W niektórych klasach przeprowadzono pogadanki podejmujące tematykę tolerancji, akceptacji, szacunku i wrażliwości na potrzeby osób dotkniętych Zespołem Downa. Organizatorem wydarzenia był Szkolny Wolontariat.