8 maja 2025 roku w Łambinowicach odbyła się XXIII Sztafeta Zwycięstwa. Organizatorem był GOKSiR w Łambinowicach oraz Starostwo Powiatowe w Nysie. W zawodach uczestniczyli uczniowie szkół podstawowych. Udział wzięło 16 drużyn: 8 w kategorii chłopców i 8 w kategorii dziewcząt. W sztafecie wystartowali uczniowie i uczennice od 1 do 8 klasy. Drużyna chłopców: Aleksander Jędrasiak, Jan Biela, Wiktor Grzech, Szymon Koziol, Jan Kłocznik, Karol Szrom, Alan Sączek. Drużyna dziewcząt: Zofia Kuś, Nadia Gołuch, Emilia Żabińska, Lidia Szuszkiewicz, Zofia Biela, Antonina Rozmus, Kinga Kuś, Olivia Czarnecka. Nasi uczniowie w kategorii chłopców zajęli 4 miejsce, natomiast dziewczęta zajęły 6 miejsce. Gratulujemy zwycięzcą (w obydwu kategoriach zwyciężyła Szkoła Podstawowa ze Skoroszyc) oraz wszystkim uczestnikom ukończenia biegu. Po zakończonych zawodach udaliśmy się w miejsce, gdzie znajdował się w latach 1945 - 1946 Obóz Pracy w Łambinowicach.
SZKOLNY KONKURS PIĘKNEGO PISANIA O PIÓRO PANI DYREKTOR
W kwietniu w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Pięknego Pisania o Pióro Pani Dyrektor. Z klas I - III do szkolnego konkursu przystąpiło 9 uczniów, po troje z każdej klasy, którzy wygrali etap klasowy. W klasach IV – VIII w szkolnym konkursie wzięło udział 32 uczniów. Ich zadaniem było przepisanie przygotowanego przez organizatorów tekstu. Komisja oceniająca prace brała pod uwagę kształt pisma, estetykę i poprawność ortograficzną.
Wyniki Szkolnego Konkursu Pięknego Pisania o Pióro Pani Dyrektor przedstawiają się następująco: w klasach I -III
I miejsce zajął uczeń kl.1 Olaf Syposz,
II miejsce zajęła uczennica kl. 3 Emilia Setla,
III miejsce zajęły uczennice klasy 2 – Emilia Rozmus i Gabriela Trembowska.
W klasach IV – VIII konkurs został podzielony na dwie kategorie: chłopcy – dziewczyny. W kategorii dziewcząt I miejsce zdobyła uczennica kl. 7 Olivia Czarnecka. W kategorii chłopców I miejsce zdobył uczeń klasy 8 – Jakub Klimek. Gratulujemy uczniom i życzymy dalszych sukcesów. Dziękujemy nauczycielom, którzy przeprowadzili konkurs – Pani Monice Sadowskiej i Pani Wiolettcie Pytlarz.
Dnia 30 kwietnia 2025 roku odbyła się uroczysta akademia poświęcona 234. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. W wydarzeniu wzięła udział cała społeczność uczniowska, nauczyciele oraz przedszkolaki, a także zaproszeni goście: Urszula Fornalik, Magdalena Bereźnicka, ks. Tadeusz Kłapkowski.
Uczniowie wraz z przedszkolakami
przedstawili montaż słowno-muzyczno- taneczny przygotowany przez nauczycieli :Jana Jędrychowskiego, Agnieszkę Żak i Edytę Kraus, przybliżający historię uchwalenia Konstytucji 3 Maja – pierwszej w Europie i drugiej na świecie ustawy zasadniczej, która miała zreformować ustrój Rzeczypospolitej i wzmocnić jej pozycję w trudnych czasach końca XVIII wieku.
Program artystyczny otworzyła i koordynowała przez cały czas trwania akademii, niezawodna para prezenterów telewizyjnych Hania Osińska i Antek Kwiczala.
Podczas uroczystości zabrzmiały pieśni , takie jak „ Wychowanie”- w wykonaniu Mai Cieplińskiej
,,Sen o Warszawie”- w wykonaniu Poli Czarneckiej
,,Flaga Polski”,- w wykonaniu Emilii Rozmus
,,Moje miasto ”- w wykonaniu Łucji Szczepkowskiej,
,,Witaj, majowa jutrzenko”, -w wykonaniu chóru szkolnego pod batutą Anny Samborskiej Koc.
Cudowne wykonania wprowadziły wszystkich w podniosły nastrój i przypomniały o wartościach, które od wieków jednoczyły naród polski: wolności, solidarności i odpowiedzialności za ojczyznę.
Podniosłości akademii dodały tańce w wykonaniu cudownych przedszkolaków i uczennic ( Hani Osinskiej, Emilki Gawłowskiej, Jagody Snochowskiej, Amelki Gaszek, Zosi Bieli, Poli Czarneckiej, Emilki Chęcińskiej,Roksany Kuśnierz, Hani Janik i Julki Kulpy, które brawurowo zatańczyły majowy taniec. Program dopełniły recytacje wierszy w wykonaniu Jana Dziergasa, Kamila Walkarza, Małgosi Osińskiej , Zuzi Jarugi, Piotrka Rozmusa, Hani Janik, Jagody Snochowskiej, Emili Gawkowskiej, Julki Kulpy, Emiki Rozmus, Amelki Gaszek i Zosi Bieli.
To ważne wydarzenie było nie tylko okazją do upamiętnienia jednego z najważniejszych momentów w historii Polski, ale również do wspólnego przeżywania patriotyzmu i dumy z naszego dziedzictwa narodowego. Dzięki zaangażowaniu uczniów, przedszkolaków i nauczycieli, akademia przebiegła w atmosferze zadumy, refleksji, ale i radości z bycia częścią wspólnoty, która pamięta o swojej historii.
22 kwietnia setki milionów ludzi na całym świecie świętuje Dzień Ziemi.
W tym roku w naszej szkole Dzień Ziemi obchodziliśmy 25 kwietnia.
Była to świetna okazja do wskazania postaw proekologicznych i ochrony środowiska. Uczniowie przedstawili kilka ciekawostek dotyczących Ziemi. Przypomnieli, czym jest recykling oraz dlaczego warto segregować śmieci. Podali kilka pomysłów jak dbać o naszą planetę, a także co każdy z nas może dla niej zrobić, by ja uratować. Program przedstawili uczniowie klasy czwartej, a przygotowały pani Barbara Gala oraz pani Ewelina Fornalik.
15 kwietnia odbyła się szkolna wycieczka do Oświęcimia i Wadowic, w której uczestniczyli uczniowie starszych klas naszej szkoły wraz z opiekunkami - p. Anną Orlińską i p. Moniką Sadowską. Celem wyjazdu było poszerzenie wiedzy historycznej oraz zapoznanie się z miejscami ważnymi dla historii Polski i świata. Pierwszym punktem programu było Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu – miejsce pamięci po niemieckim nazistowskim obozie koncentracyjnym i zagłady. Zwiedzanie rozpoczęło się od części Auschwitz I, gdzie mogliśmy zobaczyć baraki więzienne, celę św. Maksymiliana Kolbego oraz wystawy poświęcone ofiarom Holocaustu. Następnie udaliśmy się do Auschwitz II – Birkenau, gdzie zobaczyliśmy ruiny komór gazowych, baraki mieszkalne oraz rampę kolejową, na której dokonywano selekcji nowo przybyłych więźniów. Była to bardzo poruszająca i refleksyjna część wycieczki. Tego dnia odwiedziliśmy też Wadowice – rodzinne miasto papieża Jana Pawła II. Zwiedziliśmy Dom Rodzinny Jana Pawła II, który obecnie pełni funkcję muzeum. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych faktów z życia Karola Wojtyły oraz zobaczyliśmy pamiątki związane z jego dzieciństwem i pontyfikatem. Nie mogło zabraknąć również słynnych papieskich kremówek, które skosztowaliśmy w jednej z lokalnych cukierni. Wycieczka była nie tylko pouczająca, ale także pełna emocji i zadumy. Pozwoliła nam lepiej zrozumieć dramatyczne wydarzenia II wojny światowej oraz docenić postać Jana Pawła II jako autorytetu moralnego. Wszyscy uczestnicy wrócili z wyjazdu bogatsi o nowe doświadczenia i przemyślenia.