W poniedziałek 25 października w naszej szkole miało miejsce wyjątkowe wydarzenie zorganizowane z okazji Święta Patrona, którym jest filozof, ksiądz profesor Józef Tischner. Uroczystość miała na celu upamiętnienie postaci tego wybitnego człowieka poprzez świętowanie drugiej rocznicy nadania imienia i sztandaru szkole wraz z przystąpieniem do zaszczytnego grona Rodziny Szkół Tischnerowskich. Z okazji dnia Patrona Szkoły uczniowie klasy piątej wraz z wychowawczynią zadbali o wystrój sali gimnastycznej, a także przygotowali program artystyczny, w którym zostały przedstawione najważniejsze myśli filozoficzne i działania ks. prof. Józefa Tischnera. Uczniowie klasy piątej recytowali wiersze, śpiewali piosenki, odgrywali scenki ze wspomnieniami o patronie oraz próbowali swoich sił, czytając fragmenty jego utworów napisane gwarą góralską. Podczas apelu została przedstawiona prezentacja obrazująca życie i dokonania patrona wykonana przez uczennicę kl. 8 – Natalię Setlę.
Kolejnym punktem uroczystości był konkurs dla wszystkich klas na temat znajomości życia i twórczości Patrona szkoły. Uczniowie w grupach odpowiadali na przygotowane pytania. Uczestnicy wykazali się doskonałą znajomością osoby księdza profesora. W młodszej grupie wiekowej I miejsce zajęli uczniowie klasy III: Emilia Duda, Kinga Kuś i Krzysztof Pawlus. W grupie klas starszych zwyciężyli przedstawiciele klasy VII: Jadwiga Krzesińska, Magdalena Syposz i Małgorzata Mika. Część uczniów świetnie się bawiła układająć puzzle przedstawiające okładki dzieł ks. prof. Józefa Tischnera. Po zakończeniu pracy odczytali tytuły trórczośći Patrona.
Na koniec nastąpiło ogłoszenie wyników konkursu na logo szkoły.
I miejsce zajął Kamil Srogoń – kl. 6.
II miejsce – Magdalena Maciejewska z kl. 8.
III miejsce – Lena Duda z kl. 1 i Jan Dziergas z kl. 2.
Wyróżnienie przypadło: Kacprowi Koteli z kl.4, Alicji Trembowskiej z kl.3, Magdalenie Syposz z kl.7 oraz Oliwii Dudzie z kl.8.
Fakt, iż patronem Szkoły Podstawowej w Sidzinie jest ksiądz profesor Józef Tischner, to dla całej społeczności powód do dumy oraz zobowiązanie do godnego zachowania oraz reprezentowania szkoły w lokalnym środowisku, a także poza nim. Wszystko, co udało się zrobić i co nadal robimy w imię myśli oraz poglądów Tischnera, inspirowane jest wdzięcznością za dobro, które Ksiądz Profesor nam zostawił.