WYDARZENIA ROKU SZKOLNEGO 2017/2018 / DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

IMG_20171013_104450.jpg,
 

            13 października odbył się uroczysty apel przygotowany przez Samorząd Uczniowski, klasę VI wraz z wychowawcą Moniką Sadowską. Uczniowie w humorystyczny sposób zaprezentowali codzienną pracę  podczas lekcji.  Pokazali, jak rozpoznać nauczyciela wśród rozbrykanych uczniów, którzy nie zawsze mają zapał do nauki.  Za to na lekcjach wiercą się, rzucają papierkami, rzują gumę czy jedzą śniadanie. Sala gimnastyczna zamieniła się w wybieg dla pokazu mody, który do końca był utrzymywany w wielkiej tajemnicy przed wszystkimi.

          Weronika Bartków zaprezentowała strój dla nauczyciela matematyki. Na głowie miała połyskującą koronę symbolizującą, że przedmiot ten jest królową nauk. Jej strój ozdobiony był motywami matematyczno – zoologicznymi. Dołączona do niego została torba, w której znajdowały się przyrządy matematyczne, ponieważ dobry matematyk zawsze znajdzie czas na to, aby coś zmierzyć, porównać czy zbadać.

      Karolina Gniewczyńska pokazała funkcjonalny i wygodny strój dla nauczyciela przyrody, oczywiście w kolorze zielonym. Na głowie miała finezyjny kapelusz, a na nogach – kalosze szczęścia. Całość wykonana była z materiałów recyklingowych.

    Grzegorz Makuch wyszedł na scenę jako nauczyciel historii w  szesnastowiecznym stroju, wyposażonym między innymi w podręczną łopatkę do dokopywania się archeologicznych pokładów uczniowskiej wiedzy.

      Agata Mendrala zaprezentowała strój dla nauczyciela bibliotekarza, który składał się z obszernej spódnicy z wielkimi kieszeniami na swoje ukochane książki.

      Natalia Azorkiewicz pokazała wygodny strój dla nauczyciela informatyki, który bardzo przypominał komputer, tyle że wykonany został z kartonów. Ważnym elementem tego stroju było hiperłącze, dzięki któremu informatyk ma stały dostęp do Internetu.

       Maksymilian Ochnik pojawił się w stroju dla nauczyciela wychowania fizycznego, którego myślą  przewodnią było: ,,Skromnie, wygodnie, ale wszechstronnie”. Składał się on z wersji zimowej, jesienno – wiosennej oraz letniej. Nieodłącznym elementem tego stroju był sprzęt sportowy, kask oraz płetwy.

         Na koniec na scenę weszła Klaudia Hałat w sukni ślubnej dla nauczyciela polonisty. Z przodu kreacji miała zawieszony wałek do wałkowania zasad gramatyki polskiej. Strój uzupełniała miotełka do wymiatania błędów ortograficznych z wypracowań uczniów. Anielskie skrzydła świadczyły o obcowaniu z literaturą, gdyż przypięte były do nich teksty literackie.

        Po pokazie uczennice zaśpiewały piosenki oraz recytowały wiersze dla nauczycieli, którymi wyraziły wdzięczność za przekazywaną wiedzę i trud wychowania. Na zakończenie wręczono wszystkim pedagogom ordery wykonane przez uczniów.

     Pani Dyrektor otrzymała „Order Oczu Dookoła Głowy”; panie Elżbieta Rapacz i Izabela Bulanda – „Ordery Matczynej Troskliwości”; pani Monika Sadowska – „Order Profesora Miodka”; pani Barbara Gala – „Order Pitagorasa”; pani Anna Krzesińska i Joanna Mucha – „Order Wieży Babel”; pan Mirosław Tulik – „Order Fair Play”; pani Teresa Gołek  -„Order Czterolistnej Koniczyny”; ksiądz Wojciech Wąchała – „Order Anielskiej Cierpliwości”; pan Zbigniew Lis – „Order Sympatycznego Faceta”; pani Beata Pęcikiewicz – „Order Syzyfowej Pracy”; paniom Wioletcie Pytlarz i Annie Samborskiej – Koc przyznanoOrdery Uśmiechu”.

  • Data aktualizacji: 2024-11-21 18:09
  • |
  • Licznik odwiedzin: 754 065